Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

وجود سرطان در قد بلند ها بیشتر است

۵ آبان ۱۳۹۷
56 views
بدون نظر


وجود سرطان در قد بلند ها بیشتر است

 

شاید همیشه ارزوی یک قد بلند را داشته اید اما باید بدانید…به گزارش ایران ناز نتایج یک بررسی علمی نشان می دهد احتمال ابتلای افراد قدبلندتر به سرطان بیشتر است، زیرا این افراد سلول های بیشتری در بدنشان دارند.اگر چه قدبلندتر بودن مزایای زیادی دارد و از جمله باعث می شود افراد محیط اطرافشان را بهتر ببینند، اما از نظر وضعیت سلامت و طول عمر قدبلندبودن چندان به نفع افراد نیست.

 

وجود سرطان در قد بلند ها بیشتر است

 

بررسی های پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد هر چه قد افراد بلندتر باشد احتمال ابتلای آنها به سرطان بیشتر است. بر همین اساس به ازای هر ۱۰ سانتیمتری که به قد افراد اضافه می شود، احتمال ابتلای آنها به سرطان هم در حدود ۱۰ درصد بیشتر می شود.

 

بر همین اساس ورزشکاران بسکتبالیست دو برابر افرادی که حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰سانتیمتر قد دارند ممکن است به سرطان مبتلا شوند. زیرا احتمال شکل گیری تومورهای خطرناک در بدن آنها با توجه به بیشتر بودن تعداد سلول های بدنشان بیشتر است.

 

با توجه به همین مساله افراد قدبلند باید بیش از افراد کوتاه قامت یا متوسط آزمایش پزشکی مختلف و منظمی را انجام دهند تا از سلامت خود مطمئن شوند. انها همچنین باید رژیم های غذایی سالم و مقوی داشته باشند.


لینک کوتاه مطلب

http://chatasan.ir/?p=1664

برچسب ها

مطالب مشابه